- Książki
- Książki fachowe
-
Prawo
- Aplikacje. Egzaminy Państwowe
- Historia prawa
- Inne
- Kadry i płace
- Księgowość
- Postępowanie cywilne
- Postępowanie karne
- Postępowanie publiczne
- Prawo administracyjne
- Prawo cywilne
- Prawo finansowe. Podatki
- Prawo gospodarcze i handlowe
- Prawo karne
- Prawo konstytucyjne
- Prawo medyczne
- Prawo międzynarodowe
- Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
- Prawo rodzinne
- Prawo Unii Europejskiej
- Sądy. Prokuratura. Pełnomocnicy
- Teoria i filozofia prawa
- Własność intelektualna. Prawo nowych technologii
- Dzieci i mlodzież
- Podręczniki
- Zabawki i gry
- Inne
- Prezenty i gadżety
- Ebooki
Filtry
–
Ostatnie sztuki
dr Maciej Koszowski - autor ponad 50 publikacji naukowych, prowadził badania naukowe na Uniwersytecie Akureyri w Islandii, Uniwersytecie Tromso w Norwegii oraz Uniwersytecie Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Jest posiadaczem licznych nagród i wyróżnień, m.in. laureatem konkursu PRIMUS IN PRIMIS i uczestnikiem rządowego programu "Mobilność Plus". Niniejszy cykl dwudziestu ośmiu wykładów ze wstępu do prawoznawstwa kierowany jest przede wszystkim do tych, którzy jako jeszcze laicy chcą rozpocząć przygodę z prawem. Prezentowane treści poza dostarczaniem wielu użytecznych informacji na temat prawa, jego nauki, wykładni, tworzenia, obowiązywania i stosowania, odznaczają się klarownością i przystępnością wykładu. Przy tym za szczególnie interesujący należy uznać zwłaszcza wykład poświęcony filozofii prawa, koncepcji sędziego bojownika i sędziego biurokraty, dwóm rodzajom ludzkiego rozumowania: intuicyjnemu i racjonalnemu oraz zawierający symulację prawniczego myślenia wykład o stosowaniu instytucji prawnych w praktyce. W dodatkowych trzech wykładach zostały zamieszczone wiadomości wstępne z zakresu nauki o państwie, w tym definicji państwa, jego rodzajach, poglądach na jego genezę, kategoriach, w jakich może być ono pojmowane, jego możliwych funkcjach i formach rządów - wraz z zaprezentowaniem struktury ustrojowej państwa polskiego i Unii Europejskiej.
Ostatnie sztuki
Książka prezentuje rolę i zakres administracji publicznej w sektorze ochrony zdrowia w Polsce. W opracowaniu omówiono tematy takie jak prywatyzacja ochrony zdrowia i odpłatność świadczeń zdrowotnych. Przedstawiono również zagadnienia dotyczące najnowszych zmian w organizacji Państwowego Ratownictwa Medycznego, sieci szpitali, czy problem utraty kontroli jednostki samorządu terytorialnego nad prowadzonym podmiotem leczniczym. Analizie poddano nierozstrzygnięte dotąd kwestie, m.in. w jaki sposób administracja publiczna ma zapewnić udzielanie świadczeń zdrowotnych, czy ma to czynić przez tworzone przez siebie podmioty lecznicze, czy też w inny sposób. Publikacja przeznaczona jest dla pracowników administracji rządowej i samorządowej zajmujących się ochroną zdrowia, adwokatów, radców prawnych, sędziów. Zainteresuje również pracowników naukowych oraz studentów prawa, administracji, zarządzania czy ochrony zdrowia.
Ostatnie sztuki
Administracja publiczna znaczną część zadań wykonuje poprzez swoje organy i instytucje oraz różne struktury organizacyjne, w tym zakłady publiczne. Wydaje się, że dotychczas opublikowane monografie wyczerpały temat, lecz w przypadku zakładów publicznych wciąż jest o czym dyskutować - to typ jednostki organizacyjnej, który nieustannie ewoluuje. wiek XXI przyniósł dla zakładów olbrzymie zmiany - ustawodawca przeprowadził głębokie reformy w wielu dziedzinach, próbując zsynchronizować system świadczeń zakładowych z możliwościami finansowymi państwa. Przeobrażenia ustrojowe dokonujące się w Polsce, zmieniająca się rola państwa oraz metod jego działania, a także formy realizacji podstawowych zadań skłaniają do nowego spojrzenia na problem funkcjonowania zakładów publicznych.
Ostatnie sztuki
Odkryj tajemnice profesji tak starej jak konflikt i zbrodnia.Adwokaci to fascynująca podróż po arkanach tej starej jak konflikt i zbrodnia profesji. Otwierając drzwi gabinetów mecenasów, poznajemy odartą z blichtru i mitów rzeczywistość. Mamy okazję poczuć krańcowe emocje sądowych batalii, w których stawką bywa wolność albo bankructwo, a sednem ludzki dramat.Jak sprostać kryzysowi, z którym zazwyczaj przychodzi do adwokata klient? Czasem pierwsze decyzje okazują się kluczowe. Trzeba wytrzymać ciśnienie, a jednocześnie mieć odwagę i pewność obranej strategii, bo na rachuby po prostu brakuje czasu. Jakich potrzeba predyspozycji, by unieść ten ciężar? Oto pytania, które autor postawił dziesiątkom tytułowych bohaterów tej książki.Jedno jest pewne: to praca nieznosząca spokoju, a emocje, które jej towarzyszą, z czasem tylko rosną. Na szczęście emocje te tonują autoironia i poczucie humoru, zarówno autora, jak i jego rozmówców.Artur Nowak drąży temat pracy adwokatów naprawdę głęboko. Z książki dowiemy się również, jak zmieniał się ten zawód, ile w nim można zarobić pieniędzy, ale też stracić rzeczy niewymiernych, jaką drogę musi przejść absolwent prawa, zanim zostanie adwokatem, co się dzieje z jego zapałem po latach praktyki, jakie refleksje towarzyszą naszym bohaterom na różnych etapach kariery i co mówią na ich temat sędziowie, prokuratorzy,