-
Książki prawnicze
- Aplikacje. Egzaminy Państwowe
-
Historia prawa
- Prawo rzymskie
- Postępowanie cywilne
- Postępowanie karne
- Postępowanie publiczne
- Prawo administracyjne
- Prawo cywilne
- Prawo gospodarcze i handlowe
- Prawo karne
- Prawo konstytucyjne
- Prawo międzynarodowe
- Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
- Prawo rodzinne
- Prawo Unii Europejskiej
- Teoria i filozofia prawa
- Własność intelektualna. Prawo nowych technologii
- Inne
- Ebooki
- Prezenty i gadżety
- Zrób z nami książkę
Filtry
–
Osoby pragnące poznać dzieje polskiego ustroju i prawa napotykają niemałe kłopoty z właściwym powiązaniem informacji o poszczególnych instytucjach prawnych z okolicznościami historycznymi,w jakich się rodziły i funkcjonowały.
Tymczasem brak znajomości politycznej, gospodarczej czy społecznej genezy różnorakich rozwiązań prawnych nie pozwala w należyty sposób ocenić ich znaczenia. W niniejszym tomie zatem sporo miejsca poświęcono właśnie tej, czysto historycznej warstwie narracji jako ważnemu uzupełnieniu podstawowych treści historycznoprawnych.
Nie znaczy to oczywiście, że marginalizacji uległa część merytoryczna, odnosząca się do źródeł i ewolucji instytucji prawa w Polsce. Repetytorium pozostało obszernym kompendium wiedzy z tego zakresu, tyle że umieszczono ją w jej historycznym kontekście. Nacisk położony na poznanie i zrozumienie okoliczności historycznych towarzyszących zmianom prawnym to niejedyny element wyróżniający Repetytorium na tle piśmiennictwa z tego zakresu.
Czytelnik z pewnością odkryje niezbyt często stosowany układ treści wspomagający paralelne prowadzenie dwu wykładów: z historii ustroju oraz dziejów prawa. W górnej (czerwonej) części strony zawsze znajdzie rozważania na temat ustroju, w dolnej(czarnej) zaś odnoszące się do tego samego okresu historycznegoinformacje o prawie sądowym.
Nowa metoda wymaga co prawda przystosowania się do nietypowej lektury (tylko górne lub tylko dolnej części strony, jeśli chcemy zachować ciągłość narracji), ale jednocześnie gwarantuje skoncentrowanie całości materiału poświęconego danej epoce w jednym miejscu.
Trudno precyzyjnie rozdzielić zakres ustrojowy od prawnosądowego(związki między nimi zostały zresztą zaznaczone kolorowymi odsyłaczami), a skoro związków przyczynowo-skutkowych między nimi jest niemało, autor uznał za celowe ułatwić przemieszczanie się między obu warstwami narracji
Egzamin z historii państwa i prawa polskiego i jak go zdać w pierwszym terminieLubisz wyzwania, ale nie chcesz, aby egzamin z historii państwa i prawa polskiego był dla Ciebie niczym skok na bungee? Wolisz sięgnąć po solidnie podaną dawkę wiedzy w formie jednej zwartej publikacji, niż wertować w popłochu dziesiątki innych opracowań? Świetnie trafiłeś: mamy dla Ciebie rozwiązanie na skuteczną i szybką powtórkę przed egzaminem. Przekonaj się co do zalet naszej formuły All Inclusive: w książce znajdziesz wszystkie zagadnienia, które mogą się pojawić na egzaminie, przedstawione za pomocą prostego języka i postaci tabelarycznej.Kompendium wiedzy z historii państwa i prawa polskiego - nie daj się zaskoczyć na egzaminie Zakres materiału zawarty w publikacji odpowiada wymaganiom stawianym przez prowadzących przedmiot na studiach prawniczych, a forma jego prezentacji stara się być jak najbardziej przyjazna dla odbiorcy, by nauka dla każdego była jak najbardziej efektywna. Proponowana forma tabelaryczna zbiera najważniejsze informacje i prezentuje je w usystematyzowanej formie, by być jak najlepszym uzupełnieniem oraz przypomnieniem najważniejszych informacji. Dodatkowo autorzy zawarli pytania kontrolne jednokrotnego wyboru do samodzielnego rozwiązania, by móc sprawdzić zdobytą przez siebie wiedzę. Ich kształt i treść inspirowana jest dotychczas używanymi sposobami sprawdzania wiedzy studentów. Last Minute Historia państwa i prawa polskiego podzielone jest na dwie części - historię ustroju oraz historię prawa. Mamy nadzieję, że w ten sposób zapewnimy jak najlepsze wsparcie w nauce zarówno bieżącej, na potrzeby zajęć, jak i efektywne oraz kompleksowe powtórzenie przed egzaminem.Książka sprawi, że: wszystkie niezbędne informacje z historii państwa i prawa polskiego będziesz miał w jednym miejscu; szybko przygotujesz się do egzaminu i zrozumiesz nawet to, z czym kiedyś miałeś problemy; przekonasz się co do skuteczności różnych rozwiązań graficznych i zobaczysz, jak łatwo wiadomości zapadają dzięki nim w pamięć; po egzaminie zdanym w pierwszym terminie będziesz miał długie wakacje.