Warsztaty prawnicze Logika Praktyczna z elementami argumentacji prawniczej

ebook

26,00 zł*

Informacje dot. produktu "Warsztaty prawnicze Logika Praktyczna z elementami argumentacji prawniczej"

Logika praktyczna z elementami argumentacji prawniczej

Logika dla prawników i nie tylko

Nowatorski podręcznik do logiki to absolutne must have studentów wszystkich kierunków humanistycznych,zwłaszcza prawa i administracji. Akcent położono w nim na zagadnieniach z zakresu logiki nieformalnej, mocniej związanej ze sposobami argumentacji, mającej zdecydowanie większe znaczenie praktyczne dla przyszłych prawników i administratywistów. Logika jest tu potraktowana jako dyscyplina związana z codziennością, a materiał podzielono na trzy części: Język, Argumentacja i Argumentacja prawnicza.

Podręcznik do logiki, dzięki któremu zrozumiesz wszystko

Podręcznik stanowi przykład tego, że książka do logiki nie musi być nudna: rysunki, cytaty z literatury i wykresy wzbogacają narrację autorów, którzy analizując liczne przykłady z życia codziennego, wyjaśniają wybrane zagadnienia i czynią wiele komentarzy na marginesach. Przyswajanie prezentowanych treści ułatwiają zadania kończące poszczególne podrozdziały, uzupełnione przykładowymi rozwiązaniami lub częściowymi podpowiedziami, a także trzy „mapy myśli” pomagające w poruszaniu się po książce i budujące spójny obraz całości.

To książka dla Ciebie, jeżeli:

  • jesteś studentem kierunku humanistycznego, zwłaszcza prawa i administracji;
  • chcesz nauczyć się: konstruowania definicji, dokonywania podziału logicznego, udzielania adekwatnych odpowiedzi, ustalania konsekwencji wypowiedzi, rozpoznawania nieuczciwych chwytów w dyskusji czy (w przypadku przyszłych prawników) przeprowadzania wnioskowania prawniczego;
  • szukasz podręcznika do logiki, który w jasny i prosty sposób przedstawia poszczególne zagadnienia;
  • najlepiej uczysz się na przykładach z życia – tych w książce jest co niemiara;
  • zależy Ci nie tylko na książce przygotowującej do egzaminu z logiki, ale również pomocnej w całym życiu: uczącej przyjmowania krytycznej i otwartej postawy.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Od.Nowa
ISBN: 9788366265646
Rok wydania: Rok wydania: 2013
Opis wydania: Strony: 212, Format pliku: pdf

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.