Serial kryminalny, którego głównym bohaterem jest porucznik milicji Sławomir Borewicz. Inteligentny, pewny siebie i przebiegły porucznik jest zaprzeczeniem ówczesnego gapowatego, niedouczonego milicjanta. Uznawany był za PRL-owski odpowiednik Jamesa Bonda, choć nie miał drogich samochodów, ani luksusowych zegarków. Jednak podobnie jak Bond nie stronił od kobiet i używek, a jego skuteczność w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, była stuprocentowa.
Serial kryminalny, którego głównym bohaterem jest porucznik milicji Sławomir Borewicz. Inteligentny, pewny siebie i przebiegły porucznik jest zaprzeczeniem ówczesnego gapowatego, niedouczonego milicjanta. Uznawany był za PRL-owski odpowiednik Jamesa Bonda, choć nie miał drogich samochodów, ani luksusowych zegarków. Jednak podobnie jak Bond nie stronił od kobiet i używek, a jego skuteczność w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, była stuprocentowa.
FILM, JAKIEGO W POLSCE JESZCZE NIE BYŁO NA PODSTAWIE BESTSELLERA BLANKI LIPIŃSKIEJ.To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach. Massimo Torricelli to młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. By podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na pokochanie go.
Po kultowym ,,Weselu", obsypanymi nagrodami ,,Domu złym" i ,,Róży" Wojtek Smarzowski ponownie zdecydował się na formułę kryminału i zrealizował fabułę, z którą po raz pierwszy ,,wchodzi do miasta". Powstał obraz prawdziwy, bezkompromisowy i szczery, ale nie pozbawiony charakterystycznego dla Smarzowskiego poczucia humoru.,,Drogówka" to kolejny film Smarzowskiego zrealizowany według autorskiego scenariusza. Ostre i wnikliwe spojrzenie na zamknięty świat policji.,,Drogówkę" w kinach obejrzał ponad milion widzów."Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartłomiej Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.Obsada:Bartłomiej Topa (sierżant sztabowy Ryszard Król)Arkadiusz Jakubik (sierżant sztabowy Bogdan Petrycki)Julia Kijowska (posterunkowa Maria Madecka)Eryk Lubos (sierżant sztabowy Marek Banaś) Robert Wabich (sierżant sztabowy Henryk Hawryluk)Jacek Braciak (starszy posterunkowy Jerzy Trybus)Marcin Dorociński (sierżant sztabowy Krzysztof Lisowski)v Marian Dziędziel (Gołąb)Agata Kulesza (Jadzia)Izabela Kuna (Ewa)Maciej Stuhr (Zaręba)Adam Woronowicz (prokurator Czech)Scenariusz i reżyseria - WOJTEK SMARZOWSKIZdjęcia- PIOTR SOBOCIŃSKI JR PSCScenografia - JOANNA MACHAMontaż - PAWEŁ LASKOWSKI PSMMuzyka - MIKOŁAJ TRZASKA
`Dwa żebra Adama`Inżynier Jan Wiktus po kilku latach spędzonych za granicą wraca do rodzinnego miasteczka Gody, gdzie zostawił żonę Helenę, z którą przed laty wziął tylko ślub kościelny. Podejmuje pracę przy budowie nowego osiedla. Niebawem w Godach zjawia się piękna Włoszka Paola, z którą inżynier zawarł cywilny związek małżeński w czasie pobytu w Etiopii. Helena spokojnie przyjmuje ukochaną męża i wszyscy troje zamieszkują pod jednym dachem. Mieszkańcy Godów dzielą się na dwa przeciwstawne obozy.`Siedem czerwonych róż, czyli Benek Kwiaciarz o sobie i o innych`Filmową opowieść o przygodach inżyniera Zdzisia Bartkowiaka i innych rozpoczyna historia zatytułowana `Teczka`. Bohater wraz z kolegą jadą w delegację. W teczce mają 40 tysięcy złotych przeznaczonych na wypłatę. Idą do knajpy na obiad, obficie zakrapiany wódeczką, płacą rachunek służbowymi pieniędzmi. Rozochocony kolega chce iść `w Polskę`, bohater ma wyrzuty sumienia. Wyrywa koledze teczkę i ucieka. Po drodze spotyka milicjanta i prosi go o odprowadzenie do hotelu. Ten jednak odprowadza Władka na komisariat. Władek zostaje zatrzymany na noc, dla wyjaśnienia sprawy dużej gotówki przy sobie. Dopiero nad ranem zjawia się kolega i składa zeznania. W opowiadaniu `Odmieniec` ofiarą chuliganów pada młodzieniec w hipisowskim ubranku. Bohaterem opowiadania `Palto` jest pewien dyrektor, który składa dymisję. Pozbawiony stanowiska, wkrótce traci wszystko, na co pracował, nawet szacunek szatniarki. W opowiastce zatytułowanej `Zimna woda` inżynier Bartkowiak wyjeżdża z szefem i jego kochanką do ośrodka sportowego w Zimnej Wodzie. Poczciwy Zdzisio robi wszystko, by zdobyć sympatię dyrektora, nawet chodzi na rękach, żeby go zabawić. Niefortunnie wypada z łódki, pogrąża się w zimnej toni. `Kierownik Grad`, bohater kolejnej historii, rządzi domem kultury i z oddaniem `zabezpiecza` różne imprezy. Na koniec pojawia się tytułowy `Benek Kwiaciarz`, najogólniej mówiąc - opowieść o upadku obyczajów.`Chleba naszego powszedniego`Współczesny dramat obyczajowy, dotyczący charakterystycznego dla cywilizacji naszych czasów problemu adaptacji ludzi ze wśi w środowisku wielkomiejskim. Ojciec i syn przybywają do warszawy i trafiają na wielką budowę nowoczesnej arterii komunikacyjnej, Trasy Łazienkowskiej.`Monidło`Do domu prowincjonalnego robotnika przychodzi przedsiębiorca zajmujący się kolportażem monideł czyli realistycznych portretów malowanych na podstawie zdjęć. Sprytnemu przedsiębiorcy udaje się przekonać pana Kamińskiego do zakupu dwóch obrazków. Zabiera świerzo co otrzymaną wypłatę pana Władysława i w momencie kiedy do domu wraca pani Kamińska chyłkiem się wynosi. Tymczasem w domu dochodzi do awantury o pieniądze. Na nic zdają się przeprosiny i nowa wypłata jaką, po upływie dwóch tygodni, przynosi Kamiński do domu. Małżeństwo godzi dopiero paczka przyniesiona przez listonosza, w której znajdują się monidła.
Inspekcja to spektakl Teatru Telewizji, w którym zostały zobrazowane próby werbowania polskich oficerów więzionych w obozach na terenie ZSRR. Radziecki oficer Wasilij Zarubin wykorzystuje dramatyczną sytuację polskich jeńców i usiłuje przekonać ich do współpracy z komunistami.Spektakl ukazuje wstrząsający obraz ostatnich miesięcy przed dokonaniem zbrodni katyńskiej. Świadectwo patriotycznej postawy polskich oficerów więzionych w sowieckim obozie jenieckim.
Korona królów to barwna kostiumowa opowieść o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego- najwybitniejszego władcy w dziejach Polski, ostatniego z dynastii Piastów. Walkę o polityczne wpływy, dworskie namiętności i intrygi obserwujemy na tle wydarzeń, które kształtowały średniowieczną historię Polski.
Odcinki: 1. Powrót 2. Pamiętnik starego subiekta 3. Wielkopańskie zabawy 4. Pierwsze ostrzeżenie 5. Widziadło 6. Wiejskie rozrywki 7. Ciąg dalszy pamiętnika starego subiekta 8. Damy i kobiety 9. Dusza w letarguOpis:Historia zamożnego warszawskiego kupca, Stanisława Wokulskiego i jego miłości do pięknej, choć zubożałej arystokratki, Izabeli Łęckiej. Młoda kobieta ma wszystko, o czym można marzyć: odpowiednie pochodzenie, nienaganne maniery, powodzenie wśród licznych adoratorów. Jej serce jednak jest zimne, a uczucia chłodno kalkulowane. Czy ofiarna miłość Stanisława ma szansę zwyciężyć w starciu z oziębłością i obojętnością Izabeli?Produkcja powstała na kanwie powieści jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy XIX wieku, Bolesława Prusa.
Objawienia świętej Bernadety SoubirousFilm Lodovico Gaspariniego, reżysera m.in. miniserialu "Don Bosco" (2004) oraz serialu "Don Mateo" (2009) rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Obecnie i w czasie wydarzeń w Lourdes. Śledzimy trzy rozgrywające się na ekranie wątki. Historię samej Bernadetty, XIX-wiecznego lekarza-naukowca oraz współczesnego dziennikarza, zafascynowany miejscem cudownych uzdrowień. Kapitalną kreacje w filmie stworzył Alessandro Gassman w podwójnej roli, dziennikarza i jego przodka.
Cztery filmy dokumentalne (Video CD), w których Włodzimierz Matuszak - proboszcz ze znanego serialu TVP 1 "Plebania" prowadzi rozmowy i oprowadza po sanktuariach.
W 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z Wydawnictwem Rhetos wydały dwupłytowy album Okno Papieskie. Franciszkańska 3. To dźwiękowa kronika spotkań Jana Pawła II z młodzieżą w oknie rezydencji arcybiskupów krakowskich w latach 1979-2002. Płytę objęło patronatem Polskie Radio Euro.Oprócz pamiętnego spotkania na Placu Piłsudskiego i słów: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi! (czerwiec 1979 r.) w świadomości Polaków pozostaje także pierwsze spotkanie Papieża z młodzieżą w oknie przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Podczas wieczornych spotkań w oknie Jan Paweł II powracał do tematów, które poruszał w swoich homiliach i przemówieniach w danym dniu pielgrzymki. Wbrew powszechnej opinii, nie były to jedynie dialogi pełne dowcipu mówi Norbert Szczepański, zastępca dyrektora ds. programowych w Centrum Myśli Jana Pawła II.Okno Papieskie. Franciszkańska 3 to tytuł dwupłytowego dokumentu, który jest pierwszym pełnym zapisem dźwiękowym spotkań z Janem Paweł II pod Oknem. Spotkania na Franciszkańskiej zasługują, by poznano ich treść i przebieg, a ponadto są zbyt ważnym elementem każdej z pielgrzymek do Ojczyzny, by pozostały nieznane.
Fascynująca biografia poetki, Agnieszki Osieckiej. Serial przedstawia jej życie od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci, czyli lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Tłem tej biograficznej opowieści są artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w Szkole Filmowej w Łodzi i kolorowy świat studenckich teatrzyków warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu. To opowieść o spektakularnych sukcesach i porażkach Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikających z trudnych życiowych wyborów.