Nadchodzi zima! Borsuki gromadzą zapasy, robią się senne i coraz częściej poszukują spokoju. Borek marzy o ciepłym łóżku w przytulnej norce, tymczasem Róża woli hasać w głębokim śniegu. Czy tak różne potrzeby da się ze sobą pogodzić? Przecież jakoś trzeba przetrwać tę zimę! Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika "Le Monde" historia pana Borsuka i pani Lisicy to "przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji".
W tym tomie kolekcji "Najwybitniejsi Naukowcy", prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach - medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii, poznamy angielską matematyczkę Adę Lovelace. Ada była córką lorda Byrona, znanego poety. Wychowywała ja matka, która chciała dać jej jak najlepsze wykształcenie, dlatego skierowała jej zainteresowania ku matematyce i logice. Dzięki matce Ada poznała Charlesa Babbage`a, twórcę maszyny analitycznej, zwanej często pierwszym komputerem. Chcąc przybliżyć jego pracę innym, Ada przetłumaczyła z włoskiego artykuł o wynalazku Babbage`a i dodała do niego obszerny komentarz z algorytmem do wykonania na maszynie analitycznej. Z tego powodu uznaje się ją za pierwsza programistkę. W albumie znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohaterki. Twórcą serii "Najwybitniejsi Naukowcy" jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.
Kolejna niezwykła komiksowa adaptacja powieści Królowej Kryminału Agaty Christie. Herkules Poirot otrzymuje telegram od milionera Paula Renaulda, który prosi detektywa o przybycie do jego posiadłości we Francji. Jednak kiedy detektyw z nieodłącznym kapitanem Hastingsem pojawiają się tam następnego dnia, okazuje się, że milioner został zamordowany, a jego ciało odnaleziono na polu golfowym. Żona Renaulda utrzymuje, że został on porwany przez tajemniczych Chilijczyków. Jej wersja wydaje się jednak Poirotowi niespójna i rozpoczyna śledztwo, które jak zwykle doprowadzi go do rozwikłania niezwykle skomplikowanej tajemnicy.
Ancyklopek na placu zabaw to historyjka dydaktyczna przeznaczona dla dzieci powyżej drugiego roku życia.Książeczka uczy dziecko otwartości i tolerancji oraz rozwija spostrzegawczość.
Przygody zwariowanego naukowca - profesora Nerwosolka oraz jego asystentki Entomologii Motylkowskiej. Nasi bohaterowie odkryją zaginiony świat, wyruszą na wyprawę międzyplanetarną, opłyną kulę ziemską, zmierzą się z Lordem Hokus-Pokus i Molem Książkowym, a także spotkają samego Autora.
Arab przyszłości to prawdziwa historia pewnej ekscentrycznej rodziny, pokazująca zaskakujący, pełen niuansów i absurdów obraz Bliskiego Wschodu. Kipiący życiem i nie stroniący od czarnego humoru komiks to popis niesamowitego talentu Riada Sattoufa i dzieło, które już dziś porównuje się do Mausa Arta Spiegelmana i Persepolis Marjane Satrapi.Autorowi udaje się fascynująco uchwycić dziecięce spojrzenie na świat i gorączkę politycznego idealizmu. Wspomina więc wczesne lata, spędzone zarówno na francuskiej wsi, jak i w Libii Muammara Kaddafiego czy w Syrii dynastii Asadów, niezależnie jednak od kraju, zawsze pod dachem domu rządzonego przez ojca Syryjczyka, zwolennika panarabizmu, który ciągnie rodzinę w pogoni za wspaniałym snem o jednym narodzie arabskim.
Ariol nie umie sikać i myśleć równocześnie, dziadek chrapaniem straszy komary, a Kwaks chciałby mieć ptasią grypę i pianino.Czwarta część zakręconych przygód Ariola i jego równie szalonych kumpli.
Ariol już wie, gdzie zaczyna się locha, a kończy maciora, Ramono ukrywa się za szybem naftowym dziadka Anatola, a Stępak potrafi zasnąć, nawet kiedy idzie.Piąta część zakręconych przygód Ariola i jego równie szalonych kumpli.