Hodowla gołębi nie należy do tanich pasji. Do tego dochodzi odpowiedniakarma, sposób przechowywania stada, a i tak każdy z hodowców drży na myśl ozagrożeniach, jakie czekają ich ulubieńców. Ten album to wspaniały prezent dlamiłośników i hodowców gołębi 2000 fotografii oraz 150 opisów ras gołębi. Książkazostała wydana w twardej, oprawie, na wysokiej jakości papierze. Fotografiepochodzą z wystaw, olimpiad, konkursów ogólnopolskich.
Ten zabawnie ilustrowany album pozwoli odtworzyć atmosferę kociego świata; będziesz mógł zanotować tu swoje myśli i opisać różne wydarzenia, a także dołączyć fotografie uwieczniające twojego kota. Pierwszy dzień w domu, zwyczaje kociaka, jego kryjówki, ulubione zabawy, najśmieszniejsze pozy i zabawne przypadki w domu, wizyty u weterynarza, ulubione jedzenie i wiele, wiele więcej. Ten oryginalny album pozwoli każdemu, kto jest właścicielem kota, zachować w pamięci najwspanialsze momenty wspólnego, pełnego przygód życia z czworonożnym przyjacielem i przeżywać je ponownie przez wiele lat.Ambasadorem książki jest Tom Justyniarski, znany pisarz i obrońca praw zwierząt
Bóbr europejski, pomimo iż lokalnie w naszym kraju jest liczny, jest gatunkiem mało znanym. BÓBR pracowity mąciwoda jest wyjątkowym albumem fotograficznym, odkrywa bowiem tajemnice świata przyrody, jakie skrywa przed nami natura. Autor albumu Wojciech Misiukiewicz, na co dzień jest pracownikiem Wigierskiego Parku Narodowego, z wykształcenia leśnik, z zamiłowania fotograf, obserwator przyrody. Fotografie jego autorstwa pozwalają czytelnikowi zbliżyć się do bobra niemalże na wyciągnięcie ręki. Sceny z życia tego skrycie żyjącego stworzenia, utrwalone w kadrach fotografii, nie są wyłącznie dokumentacją z życia bobrów, ale w sposób artystyczny budują klimat całego albumu. Pełne uroku zdjęcia - efekt dwudziestu lat pracy autora, pokazują nie tylko głównego bohatera książki, ale też inne stworzenia zamieszkujące jego środowisko. Są to więc jelenie i sarny brodzące poprzez wody rozlewisk bobrowych, bawiąca się z bobrem wydra, dziki, jenot, szop pracz, norka, tchórz i szereg innych gatunków ssaków zasiedlających obszary wespół z bobrami. Poruszający jest obraz wilka wleczącego upolowanego bobra. Wielogatunkowy świat zwierząt związanych ze środowiskiem tego gryzonia dopełnia świat ptaków, płazów, gadów i ryb.Choć fotografie, jak w każdym albumie, zajmują największą część wydawnictwa, to tekst nie jest tu tylko ozdobnikiem. Wielostronicowy komentarz autora fachowy i pełen zrozumienia tematu - czyta się z przyjemnością doskonale bowiem wprowadza w nastrój zdjęć, zrozumiale prowadząc po meandrach codziennego życia bobrów i zwierząt mu towarzyszących, a dodatkowo zawiera w sobie wiele mniej lub bardziej znanych faktów z życia tego gryzonia. Autor w wyjątkowo interesujący sposób opowiada o biologii i ekologii gatunku, jego historii, upadku, ochronie, obecnej sytuacji i przyszłości. Czerpiąc z doświadczeń własnych i innych osób bez ochroniarskiej przesady podjął się trudnej problematyki ochrony gatunku w naszym kraju.Charakter książki jest wyjątkowy, można do niej wracać wielokrotnie, ciągle odnajdując coś nowego, wyjątkowego. Każdy, kto zabierze album do domu, będzie mógł pogłębić swoją wiedzę o tym cennym na skalę europejską gatunku, a nawet podzielić się nią z rodziną, przyjaciółmi.
Co jest takiego w tych zwierzętach, że budzą tak skrajne emocje? Skąd się wzięły? Te najmniejsze z kotowatych to potomkowie dziko żyjących kotów azjatyckich, europejskich i afrykańskich. Wokół kotów narosło wiele mitów. Jednym kojarzą się z wrażliwością i czystością, inni panikują, kiedy ten przebiegnie im drogę. Ten album to znakomity poradnik poświęcony kotom, czworonogom udomowionym już ok. 4500 lat temu. Dzięki temu wydaniu poznasz ponad 40 najpopularniejszych ras kotów. Dowiesz się, jaka jest historia powstania danej rasy, poznasz jej temperament, sposoby pielęgnacji zwierzęcia. Duże zdjęcia pozwolą wybrać ulubionego czworonoga.
Książka(album) Koń wschodni różni się od wszystkich innych wydawnictw, które dotychczas się ukazały, tym, że obejmuje całokształt hodowli konia w procesie historycznym i w hodowli współczesnej. Mówi m.in. o naszych stadninach, które przyniosły Polsce tak wielki rozgłos w świecie. Są tu m.in. Janów, Michałów, Białka. Poza bogactwem ilustracji znajdziecie tu Państwo wyjątkowe opowieści osób, które przez wiele lat tymi stadninami zarządzały, które przez wiele lat zajmowały się pisaniem o życiu i rozwoju konia w Polsce. To ważne dzieło w twórczości prof. Andrzeja Strumiłły. Album(książka) jest bardzo starannie wydany. Złocona okładka, barwione na złoto grzbiety, mówią, że to księga wyjątkowa i unikatowa. Koń wschodni należy się naszym hodowcom, którzy na przestrzeni wieków przyczynili się do hodowli i rozwinięcia kultury konia wschodniego w Polsce. Jest to szlachetny koń z Półwyspu Arabskiego, Turcji. Koń piękny, o niezwykłej wytrwałości, o niespotykanym tanecznym ruchu. Wiąże się z nim nasza kultura i sztuka. Jest nieodłącznym elementem piękna i mitu.
Jeleń szlachetny (łac. Cervus elaphus), któremu towarzyszymy od narodzin aż do nieśmiertelności, tobohater tej niezwykłej książki-albumu. Autor starał się tak przedstawić etapy życia jednego z największychssaków zamieszkujących Polskę, aby zainteresować czytelnika tym wcale nie tak popularnym tematem.Stąd wiele informacji na temat bytowania, zwyczajów i rytuałów tych wspaniałych zwierząt. Towarzyszącjeleniowi szlachetnemu, autor jednocześnie zawraca uwagę na fakt, jak krucha i ważna dla dobrostanuczłowieka jest przyroda. Daniel Sypniewski przychodził na rykowisko przez kilka lat, obserwując jelenie. Zczasem zaczęło mu towarzyszyć przekonanie, że zwierzęta te go akceptują i pozwalają się podglądać.Dzięki temu Krzyk nieśmiertelności wzbogacają nietuzinkowe zdjęcia, których trudno szukać w innychczasopismach lub książkach przyrodniczych. W każdy kadr autor włożył mnóstwo serca i czasu.
Jest to uzupełnione i zaktualizowane drugie wydanie książki Motyle dzienne Polski. Uwzględnia ona zmiany, które zaszły w nazewnictwie, interpretację statusu niektórych gatunków, nowe znaleziska oraz rozmaite inne drobne poprawki.Motyle dzienne należą do najlepiej poznanych owadów. W książce Motyle dzienne Polski znajdują się ilustracje oraz najbardziej aktualne opisy wszystkich krajowych gatunków motyli dziennych. W opisach uwzględnione zostały zmiany, jakie w ostatnim czasie zaszły w nazewnictwie, systematyce a także rozmieszczeniu poszczególnych gatunków. Do identyfikacji motyli szczególnie przydatne są fotografie zamieszczone na barwnych tablicach. Dodatkowo w części opisowej zamieszczono uzupełniający opis wyglądu, a w kilku przypadkach rysunki, niezbędne przy oznaczaniu gatunków podobnych, trudnych do odróżnienia. Znajdują się tu również opisy stadiów rozwojowych, bionomii, środowisk występowania, rozsiedlenia oraz informacje o statusie ochronnym każdego gatunku. Zamieszczone mapki ukazują, gdzie w Polsce możemy spotkać określonego motyla i w wielu przypadkach, jak zmienił się w ostatnim czasie zasięg występowania.
Książka ta to owoc wieloletniej pracy autora. Przedstawione są w niej, na doskonałej jakości zdjęciach, stadia rozwojowe prawie wszystkich motyli dziennych Polski, łącznie z gatunkami rzadkimi i zalatującymi. Zdjęcia jaj, gąsienic, poczwarek i imago są przeważnie powiększone, dzięki czemu można dostrzec istotne szczegóły ich budowy. Zostały one zrobione w naturze i pokazują naturalne zachowanie motyli. Fotografie niektórych stadiów rozwojowych publikowane są po raz pierwszy w Polsce. Całość uzupełniają opisy motyli oparte na własnych obserwacjach autora. Wiele informacji zawartych w książce jest odkrywczych i nie było nigdzie do tej pory publikowanych. Istotnie wzbogacają one stan wiedzy o motylach dziennych.
Obecna książka nawiązuje w swojej formie do wydanych niedawno Motyli dziennych Polski. Przedstawione zostały w niej wszystkie krajowe gatunki należące do kilku rodzin Macrolepidoptera: barczatkowate (Lasiocampidae), nasierszycowate (Endromidae), pawicowate (Saturniidae), ugorówkowate (Lemoniidae), zawisakowate (Sphingidae), korowódkowate (Thaumetopoeidae), garbatkowate (Notodontidae), brudnicowate (Lymantriidae), światowidkowate (Pantheidae), rezeliowate (Nolidae), niedźwiedziówkowate (Arctiidae). Łącznie 161 gatunków. Oprócz dokładnego opisu z dołączoną mapką występowania, zostały one wszystkie przedstawione na 38 barwnych tablicach. W obszernym wstępie można dowiedzieć się m.in. o metodach połowu motyli, sposobach hodowli oraz prowadzeniu dokumentacji.
Jest to pierwszy z serii albumów ukazujący niezwykłą różnorodność motyli świata. Opisano w nim wszystkie z blisko 600 gatunków rodziny paziowatych, a przy każdym z nich zamieszczono mapkę występowania. W drugiej części na 145 barwnych tablicach przedstawiono wizerunki ponad 800 okazów motyli tej rodziny, z których wiele można zaliczyć do najpiękniejszych owadów świata.